eGospodarka.pl

eGospodarka.plPodatkiAktualności podatkowe › Jeden procent walczy z rakiem

Jeden procent walczy z rakiem

2018-01-08 11:05

Jeden procent walczy z rakiem

Jeden procent walczy z rakiem © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Artykuł sponsorowany

1% podatku to czasem 100% pomocy. Nie wierzycie? Uważacie, że nie warto uzupełniać dodatkowych rubryczek w składanej co roku deklaracji podatkowej? Przekonajcie się, że kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych dla potrzebujących to naprawdę ogromne wsparcie. A czasem nawet szansa na życie. Tak jak dla niespełna dwuletniego Filipka, który zmaga się z bardzo agresywnym rakiem.
1% podatku przekazuje organizacjom pożytku publicznego niespełna połowa podatników. To oznacza, że wciąż ponad połowa z nas nie korzysta z szansy decydowania, na co przeznaczone zostaną nasze podatki. A tymczasem przekazanie 1% to często największa, ale i zarazem najprostsza pomoc. Jeśli w naszej deklaracji podatkowej wskażemy odpowiednią organizację pożytku publicznego, to 1% naszego podatku nie trafi do budżetu państwa, ale na konto właśnie tej organizacji.

fot. mat. prasowe

Walka z rakiem dotyka całe rodziny

Może się wydawać, że kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych niewiele zmieni, ale dla chorych maluchów to naprawdę ogromne wsparcie. O tym, jak ważne, przekonali się rodzice dwuletniego Filipka, który walczy z neuroblastomą - niezwykle agresywnym nowotworem, który atakuje jedynie małe dzieci.


Po zdrowie i życie za granicę


Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” pomaga maluchom walczącym z rakiem. Za środki uzyskane z 1% kupuje drogie leki i nowoczesne protezy dla dzieci, które ich potrzebują oraz finansuje rehabilitację maluchów i wyjazdy do zagranicznych ośrodków. Może się wydawać, że kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych niewiele zmieni, ale dla chorych maluchów to naprawdę ogromne wsparcie. O tym, jak ważne, przekonali się rodzice dwuletniego Filipka, który walczy z neuroblastomą – niezwykle agresywnym nowotworem, który atakuje jedynie małe dzieci. Jego rodzice, gdy tylko usłyszeli diagnozę, wiedzieli, że stoi przed nimi ogromne wyzwanie. Zdawali sobie już wtedy sprawę z tego, że Filipek musi przejść przez trudną terapię w Polsce, która jednak miała być tylko początkiem leczenia. Bo ten wyjątkowo zjadliwy nowotwór może w każdej chwili wrócić. By temu zapobiec potrzebne było bardzo drogie leczenie za granicą.

fot. mat. prasowe

Dla Filipka jedyną szansą na życie był wyjazd na bardzo drogie leczenie do Niemiec.


Rodzice Filipka poruszyli niebo i ziemię, żeby ich syn mógł się leczyć w jednym z najlepszych ośrodków w Europie. Wraz z przyjaciółmi organizował imprezy charytatywne dla FIlipka, zbierali pieniądze na specjalnej zbiórce w internecie, ale przede wszystkim rozpoczęli wielką akcję, która miała zachęcić wszystkich do oddawania 1% podatku. Udało się i na jesień 2017 roku chłopiec rozpoczął nierefundowaną w Polsce terapię ANTY GD2 w Greifswaldzie. Lekarze robią wszystko by poskromić raka, który się rozpanoszył w ciele malutkiego chłopca. Leczenie jest niezwykle kosztowne, bo chłopiec cały czas przebywa za granicą. I wciąż potrzebne jest wsparcie. Dla Filipka i dla setek podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

fot. mat. prasowe

Rodzice spędzają przy swoich chorych dzieciach całe godziny. Ich wsparcie pomaga dzieciom w walce z


1% ratuje życie


Filipek jest jednym z kilku tysięcy dzieci, którym pomogła już Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Fundacja powstała 27 lat temu przy Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu po to, by wspierać dzieci z chorobą nowotworową.

– Przez te lata udało się pomóc wielu dzieciom, a form pomocy była niezliczona ilość – płacimy za leki, rehabilitację, protezy – wylicza Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji. – Poza tym, kiedy ścieżka leczenia w Polsce się niestety kończy, zbieramy fundusze na to, aby móc leczyć naszych podopiecznych poza granicami kraju. Finansujemy rehabilitację, która jest bardzo potrzebna w chorobie nowotworowej, ale też przeznaczmy pieniądze na opiekę psychologiczną dla pacjentów i ich rodzin – wymienia prezes Agnieszka Aleksandrowicz.

fot. mat. prasowe

Dziś Filipek o swoje życie walczy w klinice w Greifswaldzie. Cała rodzina wierzy, że pokona raka.


Fundacja nie tylko na bieżąco pomaga dzieciom walczącym z rakiem. Porywa się też na wielkie projekty, a takim była budowa we Wrocławiu Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, w którym od listopada 2015 leczą się mali pacjenci. Wcześniej klinika mieściła się w starym poniemieckim budynku - ze ścian odpadał tam tynk, stara winda często się zacinała, a na sufitach stale pojawiał się grzyb. Dzieci spędzały długie miesiące w warunkach, które zagrażały ich życiu.

Fundacja poszła jeszcze dalej. Stworzyła w Przylądku Klinikę Mentalną, projekt unikatowy na skalę kraju. To poradnia wsparcia psychologicznego prowadzona przez renomowanych terapeutów i psychologów. Ludzi z misją. Takie wsparcie jest potrzebne chorym dzieciom, ich rodzicom, ale też personelowi.

A pomóc w ratowaniu życia dzieci zmagających się z rakiem może każdy. Wystarczy przekazać Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" 1% podatku za 2016 roku. Najłatwiej zrobić to, korzystając z . Może się wydawać, że kilka, albo kilkadziesiąt złotych nie zmieni świata. Ale tak naprawdę da szansę i nadzieję na pokonanie raka, który potrafi zaatakować w najmniej spodziewanym momencie.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.