eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plPodatkiWskaźniki i stawki podatkowe › Stawki VAT 2011: stawka 7 proc.

Stawki VAT 2011: stawka 7 proc.

2011-01-01 00:01

Stawkę podatku VAT w wysokości 7 proc. nalicza nabywca towarów od rolnika ryczałtowego. W zasadzie nie jest to stawka podatku, którą opodatkowane są towary lub usługi, a zryczałtowana kwota zwrotu podatku VAT dla rolnika ryczałtowego.

Warto wspomnieć iż, w przypadku nabywania towarów od rolnika ryczałtowego to nabywca wystawia fakturę VAT, oznaczoną symbolem RR, gdzie wykazuje 7-proc. stawkę podatku. Odliczenia tego podatku nabywca takich towarów będzie mógł dokonać jednak tylko pod warunkiem, iż płatność nastąpi przelewem oraz w określonych w ustawie o VAT terminach.

Stawka zryczałtowanego zwrotu podatku w wysokości 7-proc. została określona na okres przejściowy od 01 stycznia 2011 do 31 grudnia 2013. Po tym czasie zastąpi ją stawka 6,5 proc. Wcześniej, w okresie od 01 maja 2008 r. do 31 grudnia 2010 r. obowiązywała stawka podatku w wysokości 6-proc., która zastąpiła obowiązującą wcześniej stawkę 5 proc.

Zobacz także:
Stawka VAT 6 proc. obowiązująca do końca 2010 roku

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.