eGospodarka.pl

bezpłatny wzór: Formularz SD-3(4)

Opis dokumentu

Zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych, które składają podatnicy podatku od spadków i darowizn będący nabywcami rzeczy lub praw majątkowych. Formularz składa się do właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie miesiąca od powstania obowiązku podatkowego (obowiązek ten powstaje różnie w zależności od sposobu nabycia danej rzeczy bądź prawa majątkowego).

Na podstawie złożonego formularza organ podatkowy wydaje decyzję, w której określa wysokość zobowiązania w tym podatku, a która jest podstawą do jego uregulowania. Podatnicy nie wpłacają podatku na podstawie złożonej deklaracji SD-3.

Formularz składają podatnicy, którzy nie korzystają ze zwolnienia przewidzianego dla najbliższej rodziny, a określonego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy. Wyszukaj i pobierz za darmo: • Deklaracja SD-3

  Zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych. Składający: podatnicy podatku od spadków i darowizn.

  Podstawowa deklaracja, którą składają spadkobiercy bądź obdarowani, gdy nie korzystają z pełnego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, określonego w art. 4a. Formul...

 • Deklaracja SD-2

  Deklaracja o wysokości pobranego i wpłaconego przez płatnika podatku.
  Uwaga!!!
  Od 2016 r. formularz można wysyłać jedynie elektronicznie ze strony Ministerstwa Finansów

 • Deklaracja SD-3/A

  Informacja o pozostałych podatnikach.
  Załącznik do deklaracji SD-3.

 • Deklaracja SD-2

  Deklaracja o wysokości podatku pobranego i wpłaconego przez płatnika. Składający: notariusz. Wzór obowiązujący od 16 sierpnia 2006 r. do 31 grudnia 2006 r.

 • Deklaracja SD-3(5)

  Zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych. Wzór obowiązujący od 01.09.2014 r.

  Podstawowa deklaracja, którą składają spadkobiercy bądź obdarowani, gdy nie korzystają z pełnego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, określonego w art. 4a. Formularz składa się w te...

 • Deklaracja SD-Z1

  Zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych. Wzór obowiązujący od 1 stycznia 2007 r.

 • Deklaracja SD-Z2

  Zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.