eGospodarka.pl

eGospodarka.plPodatkiFormularzeOświadczenia i wnioski do Urzędu Skarbowego › Oświadczenie o opłacaniu podatku liniowego wg stawki 19% (działalność gospodarcza)

bezpłatny wzór: Oświadczenie o opłacaniu podatku liniowego wg stawki 19% (działalność gospodarcza)

Opis dokumentu

Oświadczenie dotyczy wyboru podatku liniowego jako formy opodatkowania działalności gospodarczej.

Oświadczenie składane jest do dnia 20 stycznia roku podatkowego, a jeżeli podatnik rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie roku podatkowego - do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia tej działalności, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.

Podatek liniowy jest alternatywną formą opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej, która swym zasięgiem dorównuje niemalże skali podatkowej. Jest ona opłacalna dla podatników osiągających stosunkowo wysokie dochody.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy. Wyszukaj i pobierz za darmo:Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.