eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plPodatkiFormularzeOświadczenia i wnioski do Urzędu Skarbowego › Oświadczenie o wyborze uproszczonej formy wpłacania zaliczek na podatek dochodowy (1/12)

bezpłatny wzór: Oświadczenie o wyborze uproszczonej formy wpłacania zaliczek na podatek dochodowy (1/12)

Opis dokumentu

Oświadczenie składane jest do dnia 20 lutego roku podatkowego, w którym po raz pierwszy została wybrana uproszczona forma wpłacania zaliczek.

Metoda ta polega na wpłacaniu przez cały rok podatkowy zaliczek na podatek dochodowy (PIT) w równej wysokości ustalanej na podstawie dochodu z lat poprzednich.

Z możliwości tej nie mogą skorzystać podatnicy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej oraz ci, którzy w ostatnich latach ponosili stratę.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy. Wyszukaj i pobierz za darmo:Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.