eGospodarka.pl

Podatki

Kalkulatory

Podatki na skróty

Podatki - porady

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

Znajdź Organizację Pożytku Publicznego (OPP)

Aby znaleźć interesującą Cię Organizację Pożytku Publicznego skorzystaj z wyszukiwarki poniżej lub wybierz województwo z mapy.

 

   Nazwa:

Nr KRS

Miejscowość

Województwo

 


Organizacje pożytku publicznego (OPP)

Baza nie zawiera informacji o wszystkich Organizacjach Pożytku Publicznego, a jedynie o tych, na rzecz których podatnicy mogą przekazać 1 proc. swojego podatku w rozliczeniach za rok 2013.

Podatnicy rozliczający się z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach ogólnych, płacący podatek liniowy lub w sposób zryczałtowany (za wyjątkiem karty podatkowej), czy też rozliczający się z zysków kapitałowych, a nawet z dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych, mogą przeznaczyć 1 proc. swojego podatku należnego na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazania takiego dokonuje się poprzez wskazanie w rozliczeniu rocznym numeru KRS wybranej organizacji oraz wpisaniu przekazywanej kwoty (która nie może przekroczyć 1 proc. podatku należnego). Wskazaną w zeznaniu kwotę na konto wybranej organizacji wpłaca naczelnik urzędu skarbowego. Warto pamiętać, że 1 proc. swojego podatku nie mogą przekazać ci podatnicy, którzy rozliczają się z fiskusem z uzyskanych dochodów za pośrednictwem płatnika (czyli przy użyciu formularza PIT-40, PIT-40A).

Baza została utworzona na podstawie elektronicznego wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2013, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zgodnie z art. 27a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego prowadzi w formie elektronicznej i nie później niż dnia 15 grudnia roku podatkowego zamieszcza na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej wykaz organizacji mających status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada roku podatkowego, na które podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z odrębnymi przepisami, może przekazać 1 % podatku z zeznań podatkowych składanych za rok podatkowy.


Podstawowe zasady przekazywania 1% w zeznaniach za rok 2013:

  • podatnik wskazuje numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego i kwotę 1% w zeznaniu podatkowym, nie wpłaca kwoty samodzielnie;
  • w jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko na rzecz jednej organizacji, przy czym w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy (np. wskazać na konkretny cel); wpisu takiego dokonuje sie w polu "Informacje uzupełniające"; może także wyrazić zgodę na przekazanie organizacji swojego imienia, nazwiska i adresu wraz z informacją o wysokości przekazanej kwoty (poprzez zaznaczenie stosownego kwadratu na zeznaniu);
  • podatnik ma prawo przekazać 1% podatku Organizacji Pożytku Publicznego w korekcie zeznania podatkowego.

Organizacje pożytku publicznego (OPP) w wybranych miastach

 
Białystok Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Płock Poznań Radom Rzeszów Sopot Szczecin Tarnobrzeg Tarnów Toruń Warszawa Wrocław Zamość Zielona Góra

Twoje ustawienia

Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Urzędy skarbowe

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

 
 

Adresy ZUS

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

 
 

Urzędy pracy

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

 
 

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 

Znajdź firmę

Słowa kluczowe:
(np. firma, produkt)


Lokalizacja:
(np. wojewódz., miasto)

 

Wiadomości

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.