eGospodarka.pl

eGospodarka.plPodatkiAktualności podatkowe › Doktorzy Clowni przywracają radość cierpiącym dzieciom. Także tym z Ukrainy

Doktorzy Clowni przywracają radość cierpiącym dzieciom. Także tym z Ukrainy

2022-04-21 00:01

Doktorzy Clowni przywracają radość cierpiącym dzieciom. Także tym z Ukrainy

Doktorzy Clowni przywracają radość cierpiącym dzieciom © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Artykuł sponsorowany

Fundacja Dr Clown, wykorzystując swoje wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi pacjentami i osobami w sytuacji kryzysu, organizuje spotkania dla dzieci przebywających w punktach recepcyjnych oraz pozostałych miejscach przebywania uchodźców z Ukrainy.
Trwającą wojna i związany z nim strach to dramatyczne doświadczenia, z którymi muszą mierzyć się najmłodsi. Dzieci widzą i czują niepokój dorosłych, a lęk, złość, smutek i inne emocje, jakie przeżywają rodzice, udzielają się także im.

Możliwość odpoczynku i wytchnienia po długiej podróży jest niezwykle istotna, dlatego wolontariusze Fundacji Dr Clown, w punktach recepcyjnych i noclegowych dla uchodźców, organizują spotkania dla dzieci, aby chociaż na chwilę przywrócić im dzieciństwo brutalnie zabrane przez wojnę. Poprzez „terapię śmiechem” Doktorzy Clowni dają szansę odreagowania trudnych emocji, rozładowania napięć oraz wzmocnienia poczucia kontroli i bezpieczeństwa.

fot. mat. prasowe

Wolontariuszki Fundacji Dr Clown rozweselają dzieci na Dworcu Wschodnim w Warszawie

Ogromny strach i niepewność, to uczucia, które towarzyszą rodzinom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Chcemy, aby mamy i dzieci chociaż na chwilę zapomniały o dramatycznych doświadczeniach, dlatego w miejscach, w których jest organizowana dla nich pomoc, organizujemy wizyty naszych wolontariuszy.– Ogromny strach i niepewność, to uczucia, które towarzyszą rodzinom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Chcemy, aby mamy i dzieci chociaż na chwilę zapomniały o dramatycznych doświadczeniach, dlatego w miejscach, w których jest organizowana dla nich pomoc, organizujemy wizyty naszych wolontariuszy. Pojawiamy się w punktach recepcyjnych, świetlicach, bursach. Co tam właściwie robimy? Korzystamy z naszego 22-letniego doświadczenia w pracy z osobami w kryzysie. Pomagamy odwrócić uwagę od smutku i niepokoju, pomagamy przywrócić uśmiech. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown. – W każdym z tych miejsc działania podjęte przez wolontariuszy Fundacji Dr Clown pomogły dzieciom oswoić się z nową sytuacją i sprawiły, że zarówno dzieci, jak i ich mamy, mogły poczuć się bezpieczniej w nowym miejscu. – dodaje.

– Nikt z nas nie przypuszczał, że którejś wiosennej niedzieli odwiedzimy jako Doktorzy Clowni największy w Europie, a może i na świecie dom dziecka – prawie 600 dzieci z ukraińskich sierocińców. Dzieci, które uciekły przed wojną… To było dla nas spore wyzwanie, ale zaangażowaliśmy do pomocy sąsiedni oddział fundacyjny oraz uczniów z zaprzyjaźnionego liceum. Były wesołe tańce, bańki mydlane, nauka żonglerki i mnóstwo uśmiechu, a bariera językowa nie była dla nas żadnym problemem! Uśmiech jest w końcu uniwersalnym językiem. – opowiada jedna z wolontariuszek z oddziału Fundacji Dr Clown w Łodzi.

fot. mat. prasowe

Wolontariusze Fundacji Dr Clown organizują wesołe tańce by przywrócić uśmiech.

Możliwość odpoczynku i wytchnienia po długiej podróży jest niezwykle istotna, dlatego wolontariusze Fundacji Dr Clown, w punktach recepcyjnych i noclegowych dla uchodźców, organizują spotkania dla dzieci, aby chociaż na chwilę przywrócić im dzieciństwo brutalnie zabrane przez wojnę.Tysiące dzieci zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Doktorzy Clowni pomagają im zapomnieć o strachu, odwracają uwagę od trudności i przywracają wiarę w siebie! Ty również możesz pomóc w dotarciu z uśmiechem do dzieci uciekających przed wojną w Ukrainie. Przekaż swój 1,5% podatku na rzecz Fundacji Dr Clown. Dzięki środkom z 1,5%, Doktorzy Clowni mogą realizować program „terapii śmiechem i zabawą” w szpitalach, placówkach specjalnych, a także placówkach dla uchodźców w całej Polsce.

Przywróć radość cierpiącym dzieciom.
KRS 0000024181


bezpłatny program PIT 2022

Przekaż 1,5% podatku Fundacji Dr Clown i spraw, by mali pacjenci znów poczuli radość!

Pobyt w szpitalu to bardzo trudne doświadczenie dla dziecka. Szpital to brak poczucia bezpieczeństwa i tęsknota za bliskimi. To lęk przed bolesnymi zabiegami i samotność.

Ponad 600 wolontariuszy Fundacji Dr Clown odwiedza rocznie prawie 60 000 dzieci w szpitalach i placówkach specjalnych wspierając je w powrocie do zdrowia. Doktorzy Clowni pomagają dzieciom zapomnieć o chorobie i strachu przywracając uśmiech na ich buziach.

Ty również pomożesz pomóc! Wystarczy pobrać program do rozliczania PIT, który pozwoli przekazać 1,5% podatku chorym dzieciom lub skorzystać z rozliczenia PIT online.

KRS 0000024181

oprac. : Fundacja Dr Clown Fundacja Dr Clown

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: