eGospodarka.pl

eGospodarka.plPodatkiGrupypl.soc.prawo.podatki › patronite.pl
Ilość wypowiedzi w tym wątku: 2

  • 1. Data: 2021-02-15 20:18:46
    Temat: patronite.pl
    Od: Henryk Hajdan <h...@g...com>

    Czy dochody otrzymywane z portalu patronite należy opodatkowywać ?
    Podobno trzeba. Nie jest to traktowane jako darowizna.

    regulamin: §13

    7. Operator, Operator Płatności, Mecenas oraz Patron nie ponoszą
    odpowiedzialności za rozliczenia podatkowe Autora z tytułu otrzymanych
    środków pieniężnych, w tym także odpowiedzialności określonych
    postanowieniami zawartymi w ustawie o podatku od spadków i darowizn
    oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    8. Autor zobowiązany jest do samodzielnego obliczania oraz uiszczenia
    wszelkich wymaganych przepisami prawa należności publicznoprawnych,
    związanych z otrzymanym za pośrednictwem Serwisu Wsparciem od Patrona
    lub Mecenasa oraz świadczeniem Usług oraz Usług Dodatkowych przez Operatora.

    a pytam dlatego, bo poszła w internet darmowa porada porada prawna:
    https://youtu.be/EX450FF1B4c?t=884

    to samo powtarza w innym filmie.
    tylko prowadzenie spółki zoo to także koszt.
    Czy ta porada prawna jest trafiona waszym zdaniem ?


  • 2. Data: 2021-02-17 12:53:43
    Temat: Re: patronite.pl
    Od: t-1 <t...@t...pl>

    W dniu 2021-02-15 o 20:18, Henryk Hajdan pisze:
    > Czy dochody otrzymywane z portalu patronite należy opodatkowywać ?
    > Podobno trzeba. Nie jest to traktowane jako darowizna.

    Przecież każda darowizna jest opodatkowana specjalnym podatkiem od
    darowizn Nie mylić z dochodowym. Są tylko przewidziane prawem zwolnienia.

strony : [ 1 ]



Szukaj w grupach

PARTNER DZIAŁU PODATKI:

rozlicz swój PIT i pomóż dzieciom zapomnieć o chorobie

Szukaj w grupach

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1