eGospodarka.pl

eGospodarka.plPodatki › PIT 2012

Rozliczenie roczne PIT 2012

Do końca kwietnia 2013 r. Polacy muszą rozliczyć się z fiskusem z przychodów/dochodów uzyskanych w roku ubiegłym, a więc 2012. Niestety czynność ta do prostych nie należy. Polski system podatkowy jest bowiem bardzo zawiły. Rozliczenia nie ułatwiają także formularze, na których należy go dokonać. Jest ich bowiem łącznie z załącznikami aż kilkanaście, z czego wymienione w nich źródła przychodów niejednokrotnie się powielają w innych. Sprawy nie ułatwiają także różne metody rozliczania podatków, z których podatnicy mogą skorzystać. Dodatkowo część podatników ma prawo do różnego rodzaju ulg, odliczeń i preferencji. Wszystkie powyższe informacje niestety zostały zapisane w zawiłych ustawach dotyczących podatku dochodowego, a także w zupełnie odrębnych przepisach, niemających nic wspólnego z systemem podatkowym.

Aby ułatwić wypełnienie rocznego PIT-a, przygotowaliśmy kompendium wiedzy dotyczące rozliczeń rocznych, która będzie także na bieżąco aktualizowana o nowe treści w tym zakresie. Poniżej można znaleźć nie tylko artykuły opisujące w prosty sposób jaki rodzaj formularza wybrać tudzież z których ulg bądź metod rozliczenia podatku można skorzystać, ale także zestaw dostępnych wzorów formularzy jak również szereg programów, które pozwolą w prosty i szybki sposób prawidłowo wypełnić odpowiednie zeznanie.


Interaktywne deklaracje: PIT-37 PIT-36 PIT-36L PIT-38

Rozliczenie roczne 2012 - informacje i porady:

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Baza OPP - 1% podatku

Organizacje pożytku publicznego (OPP) Znajdź dane OPP, której możesz przekazać 1% swojego podatku w rozliczeniu PIT za rok 2018.

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Porady podatkowe

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: