eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPodatki › PIT 2021

Rozliczenie roczne PIT 2021

15 luty - 2 maja 2022 r. (30 kwietnia to sobota) - w tym okresie należy złożyć zeznanie podatkowe za 2021 r. To zasada ogólna, od której wyjątek przewidziano dla ryczałtowców - ci najpóźniej PIT muszą złożyć do końca lutego.

Przy rozliczaniu PIT za 2021 r. po raz kolejny została udostępniona podatnikom usługa Twój e-PIT, czyli sporządzanie rozliczeń podatkowych przez fiskusa za podatników. Usługa ta jest dostępna dla osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36. W ramach przygotowanego przez fiskusa PIT rocznego możemy także wskazać, jakiej organizacji pożytku publicznego chcemy przekazać 1% naszego podatku (formularz PIT-OP).

Symbole formularzy pozostały bez zmian, niemniej doczekały się one ponownie nowych wersji.

Przekaż 1% podatku Fundacji Dr Clown i spraw, by mali pacjenci znów poczuli radość!

Pobyt w szpitalu to bardzo trudne doświadczenie dla dziecka. Szpital to brak poczucia bezpieczeństwa i tęsknota za bliskimi. To lęk przed bolesnymi zabiegami i samotność.

Ponad 600 wolontariuszy Fundacji Dr Clown odwiedza rocznie prawie 60 000 dzieci w szpitalach i placówkach specjalnych wspierając je w powrocie do zdrowia. Doktorzy Clowni pomagają dzieciom zapomnieć o chorobie i strachu przywracając uśmiech na ich buziach.

Ty również pomożesz pomóc! Wystarczy pobrać program do rozliczania PIT, który pozwoli przekazać 1% podatku chorym dzieciom lub skorzystać z rozliczenia PIT online.

KRS 0000024181

Wypełnienie zeznania podatkowego, dzięki dostępnym narzędziom informatycznym (zarówno przygotowanym przez resort finansów jak i firmy prywatne), wydaje się być coraz prostsze. I niewątpliwie takie jest od strony stricte technicznej. Niemniej oprogramowanie to nie jest w stanie zastąpić wiedzy merytorycznej wymaganej do prawidłowego sporządzenia rozliczenia podatkowego. Ustawodawca ciągle zmienia bowiem obowiązujący stan prawny, o czym trzeba pamiętać.

Dlatego zespół eGospodarka.pl, wzorem lat wcześniejszych, opracowuje i oddaje w ręce swoich użytkowników kompendium wiedzy na temat rozliczeń podatkowych za rok 2021, które ułatwi prawidłowe sporządzenie rocznego PIT-a tudzież pozwoli skontrolować wyliczenia przygotowane przez fiskusa i z całą pewnością rozwieje dużą część pojawiających się wątpliwości.

Udostępnione kompendium wiedzy będzie też na bieżąco aktualizowane o nowe interpretacje podatkowe czy wyjaśnienia organów podatkowych oraz wyroki sądów jak też odpowiedzi na najciekawsze problemy poruszane na naszym forum podatkowym.

Każdy użytkownik serwisu może też zadać pytanie na naszym forum podatkowym i uzyskać pomoc czy to od innych użytkowników tego forum, czy ekspertów serwisu eGospodarka.pl


bezpłatny program PIT 2021

Ulgi i odliczenia

Ulgi i odliczenia od podatku:

Ulgi i odliczenia od dochodu:

  • Składki na ubezpieczenie społeczne
  • Pracownicze koszty uzyskania przychodu
  • Darowizny na kościół
Interaktywne deklaracje: PIT-37 PIT-36 PIT-36L PIT-28

Rozliczenie roczne 2021 - informacje i porady:

bezpłatny program PIT 2021
rozlicz swój PIT i pomóż dzieciom zapomnieć o chorobie

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Porady podatkowe

Przekaż 1% podatku Fundacji Dr Clown i spraw, by mali pacjenci znów poczuli radość!

PIT - porady

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: