eGospodarka.pl

eGospodarka.plPodatki › PIT 2013

Rozliczenie roczne PIT 2013

W okresie od 01 stycznia do 30 kwietnia 2014 r. Polacy (a także niektórzy obcokrajowcy) mają czas na rozliczenie się z fiskusem z przychodów/dochodów uzyskanych w roku 2013. W tym celu w pierwszej kolejności muszą oni wybrać właściwe zeznanie podatkowe wraz z załącznikami (których w sumie jest kilkanaście), a następnie prawidłowo je wypełnić.

Czynność ta nie zalicza się do najprostszych. Część źródeł przychodów bowiem powiela się na różnych zeznaniach podatkowych, ponadto przy samym wypełnianiu PIT-a należy pamiętać o prawidłowym zastosowaniu prawa podatkowego, w szczególności w zakresie wykorzystywanych ulg i odliczeń. Nie można przy tym zapominać, że z początkiem 2013 r. ustawodawca wprowadził pewne modyfikacje dotyczące właśnie rozliczeń podatkowych. Po raz pierwszy na nowych zasadach będzie rozliczana ulga na dzieci, wskutek której niektóre rodziny wielodzietne będą mogły odliczyć większą kwotę, a co za tym idzie, zapłacić mniejszy podatek, niemniej część rodziców z jednym dzieckiem ulgi zostało pozbawionych. Na nowe regulacje muszą uważać także twórcy korzystający z 50% kosztów uzyskania przychodu, jako że te są obecnie limitowane.

W celu ułatwienia wypełnienia zeznań rocznych, zespół eGospodarka.pl przygotował szereg artykułów poświęconych tej właśnie tematyce, listę formularzy do wypełnienia, a także programy, które ułatwią tę czynność.


Interaktywne deklaracje: PIT-37 PIT-36 PIT-36L PIT-28

Rozliczenie roczne 2013 - informacje i porady:

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Baza OPP - 1% podatku

Organizacje pożytku publicznego (OPP) Znajdź dane OPP, której możesz przekazać 1% swojego podatku w rozliczeniu PIT za rok 2018.

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Porady podatkowe

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: