eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

bezpłatny wzór: Deklaracja SD-3

Opis dokumentu

Zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych. Składający: podatnicy podatku od spadków i darowizn.

Podstawowa deklaracja, którą składają spadkobiercy bądź obdarowani, gdy nie korzystają z pełnego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, określonego w art. 4a. Formularz składa się w terminie miesiąca od powstania obowiązku podatkowego (obowiązek ten powstaje w różny sposób w zależności od sposobu nabycia rzeczy bądź prawa majątkowego).

Na podstawie złożonej deklaracji właściwy naczelnik urzędu skarbowego wydaje następnie decyzję, w której określa wysokość należnego podatku i która to jest podstawą do jego wpłaty. Podatnik nie dokonuje tutaj samoobliczenia podatku, jak też nie wpłaca go na podstawie złożonej deklaracji. Dopiero wydana decyzja obliguje do uregulowania należnej daniny na rzecz skarbu państwa.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy. Wyszukaj i pobierz za darmo: • Deklaracja SD-2

  Deklaracja o wysokości pobranego i wpłaconego przez płatnika podatku.
  Uwaga!!!
  Od 2016 r. formularz można wysyłać jedynie elektronicznie ze strony Ministerstwa Finansów

 • Deklaracja SD-3/A

  Informacja o pozostałych podatnikach.
  Załącznik do deklaracji SD-3.

 • Deklaracja SD-2

  Deklaracja o wysokości podatku pobranego i wpłaconego przez płatnika. Składający: notariusz. Wzór obowiązujący od 16 sierpnia 2006 r. do 31 grudnia 2006 r.

 • Deklaracja SD-3(5)

  Zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych. Wzór obowiązujący od 01.09.2014 r.

  Podstawowa deklaracja, którą składają spadkobiercy bądź obdarowani, gdy nie korzystają z pełnego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, określonego w art. 4a. Formularz składa się w te...

 • Deklaracja SD-Z1

  Zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych. Wzór obowiązujący od 1 stycznia 2007 r.

 • Deklaracja SD-Z2

  Zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych.

 • Formularz SD-3(4)

  Zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych, które składają podatnicy podatku od spadków i darowizn będący nabywcami rzeczy lub praw majątkowych. Formularz składa się do właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie miesiąca od powstania obowiązku podatkowego (obowiązek ten pows...

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.