eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plPodatkiFormularzeOświadczenia i wnioski do Urzędu Skarbowego › Oświadczenie o opodatkowaniu dochodów przez jednego ze współmałżonków (najem, podnajem, dzierżawa)

bezpłatny wzór: Oświadczenie o opodatkowaniu dochodów przez jednego ze współmałżonków (najem, podnajem, dzierżawa)

Opis dokumentu

Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym w przypadku najmu/dzierżawy nieruchomości należących do małżonków, mogą oni postanowić o rozliczaniu podatku z tego tytułu od całego przychodu/dochodu tylko przez jedno z nich.

Oświadczenie składane jest do dnia 20 stycznia roku podatkowego, a w przypadku rozpoczęcia osiągania przychodów w trakcie roku podatkowego w terminie do 20 dnia miesiąca następnego.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy. Wyszukaj i pobierz za darmo:Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.