eGospodarka.pl

eGospodarka.plPodatkiPorady podatkowe › Praca w Anglii bez podatku w Polsce

Praca w Anglii bez podatku w Polsce

2006-08-07 12:43

Od 1 stycznia 2007 r. Polacy pracujący w Anglii nie będą musieli opodatkowywać w kraju dochodów tam osiąganych (metoda wyłączenia z progresją).

Przeczytaj także: Rozliczenie dochodów z Wielkiej Brytanii po brexicie

W dniu 20 lipca 2006 r. w Londynie została podpisana Konwencja między Rzeczpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych. Nowa Konwencja zastąpi umowę z 16 grudnia 1976 r. Wejdzie ona w życie po ratyfikacji dokonanej przez parlamenty obu umawiających się państw.

Obecnie dochód uzyskany za granicą należy opodatkować także w Polsce, jednak podatek zapłacony za granicą jest odliczany od podatku należnego w kraju, przy czym odliczenie to nie może przekroczyć kwoty podatku polskiego przypadającej na dochód uzyskany za granicą.


„Portal FK” to serwis umożliwiający indywidualne konsultowanie swoich wątpliwości w zakresie podatków dochodowych, VAT, rachunkowości i ZUS. Możesz zadać pytanie z danej dziedziny.

oprac. : Portal FK Portal FK

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: